גידולים אורגנים בחווה

שמן זית אורגני

במטע שלנו גדלים שבעה זנים של זית אורגני – סורי, ברנע, קורטינה, קורנייקי, לצ'ינו, פישולין ופקוואל. אנו מקפידים לבקר במטע מדי יום ולטפח את העצים בתשומת לב, תוך שמירה על איכות הסביבה וללא שימוש בחומרי הדברה וריסוסים.

לאורך השנה אנו עוקבים במסירות אחר שלבי ההתפתחות של הפריחה, מתבוננים על תהליך הבשלת הפירות ומחכים בסבלנות עד למועד המדויק של המסיק בכל זן. הליווי הקפדני וחדוות העשייה, לאורך כל שלבי הייצור, מאפשרים לנו ליצור שמן זית איכותי וטעים, כתית מעולה כמובן, אשר קוטף פרסים מדי שנה בארץ ובעולם.

טנא ירוק מסיק זיתים
טנא ירוק מרעה צאן

צאן

מדי יום, קצת לפני שהשמש זורחת, יוצאות למרעה 300 כבשים. את העדר מלווים סוסה, חמור, כלבי מרעה חרוצים וחבורת רועים נאמנים. יחד, הם נהנים משוטטות במרחבים המקיפים את הישוב ומארוחת בוקר מתמשכת של כשש שעות…

הכבשים הן שותפות פעילות בתחזוקת המשק – הן מנשנשות את העשבייה שבמטע הזיתים ואת הענפים המיותרים שצומחים בתחתית גזעי העצים, כך שאין צורך בריסוס המטע. העצים מקבלים את מלוא המים והאוויר הנחוץ להם ללא הפרעה. באמצעות העדר אנו גם מצליחים לשמור על 4000 דונם אדמות מדינה ברחבי הישוב מפני שריפות, פלישות לא חוקיות, פסולת שנזרקת ועוד הרפתקאות.

ובמתחם העיזים, שגם הן דיירות בדיר שלנו יחד עם התיש, חלב טרי נחלב מדי יום וגבינות צאן נפלאות מופקות בתהליך קפדני השומר על איכותן וטעמן הייחודי. ברחבי הדיר משוטטות גם תרנגולות, דיירות ותיקות, שמסייעות בשמירה על הניקיון ומנדבות לנו ביצי חופש טעימות על הדרך.

תמרים

בחווה גדלים תמרים מזן מג'הול על גבי חמישה דונם של מטע אורגני צעיר.

צוות החווה גודד את הפרי באופן ידני, במצב "סופר עסיסי", כלומר – לא מיובש. התמרים נקטפים אחד אחד, נשמרים בקירור ונמכרים טריים.

דבש

הכוורות שלנו נמצאות בשטח הפתוח של החווה כך שהדבורים מפיקות את הדבש באופן טבעי מצוף פרחי בר, אקליפטוס, וזית אורגני. הדבש אינו מחומם בתהליך הייצור ולכן בעל ערכים תזונתיים גבוהים.

הצנצנות בחנות נחטפות מהר כך שכדאי להזדרז עם טעימות ורכישות!

טנאירוק-מסיקטרקטור

תוצרת אורגנית מהחווה במשלוח עד אליכם